MAD CADDIES- Punk rocksteady
Fat Wreck 2018

Mad Caddies, którzy są jednym z filarów powoli umierającego skapunkowego fenomenu lat 90 nagrali płytę z coverami piosenek ska i punkowych klasyków. Na wstępie brzmi strasznie, głównie dlatego, że wspomniane lata 90 przyniosły (zdecydowanie zbyt) dużo tego typu wydawnictw i kompilacji, które w większości były czerstwe i nudne.

Mad Caddies wzięli na warsztat piosenki Bad Religion (świetne karaibskie „Sorrow”), Operation Ivy, Green Day, Propagandhi, NOFX, Misfits czy Against Me! Za każdym razem zrobili to bardzo po swojemu, w większości znacząco obniżając tempo piosenek, dodając pogłosy i inne dubowe zagrywki. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to płyta wydana na wakacje, bo sprawdzi się doskonale jako tło dla różnych letnich posiadówek i przygód z plażą w tle.

Rewolucji w Wasze życia ten album nie wprowadzi, nie sadzę nawet, żeby ktokolwiek znający Mad Caddies, nie znał oryginałów tych utworów więc ciężko mówić o jakimkolwiek aspekcie uświadamiającym czy poszerzającym perspektywy. Ot, miłe granie bez stresu i specjalnych pretensji.
Mroku

[wp-review id=””]