MISLED YOUTH – Excuse For Existence
Refuse/ Society Bleeds 2016

Misled Youth pochodzą z Waszyngtonu i jest to ich druga w dorobku epka. W składzie kapeli znajdziecie gości z dobrze znanego u nas Coke Bust więc można się spodziewać, że kaszany nie będzie.

To co rzuca się w uszy to cholerna intensywność tej muzyki. Na płycie jest zaledwie pięć około minutowych strzałów, które przelatują z prędkością huraganu i zanim zdążycie się obejrzeć muzyka już znika i zostaje niepokojąca cisza.

Fajne jest też to w muzyce Misled Youth, że mimo iż mają dosyć klasyczne podejście do hardcore’a to dzięki dość lekkiemu brzmieniu gitary, która nie jest jakoś mocno przesterowane, można wyczuć pewną lekkość i melodyjność co też pokazuje, że korzenie ich muzyki dosyć mocno tkwią w amerykańskim hc lat ’80. Poza tym goście trzymają się dosyć mocno kanonów. Szalone tempo poprzecinane jest breakdownami, czasem dla chwili wytchnienia zostaje na polu bitwy sam bas lub gitara tworząc momenty podczas których pod sceną załoganci będą mogli biegać jak szaleni od ściany do ściany.

Bardzo spoko jest ta epka. Zgadza się tutaj właściwie wszystko. Od brudnego brzmienia, kolażowej, równie brudnej okładki, wkurwionego wokalisty, szaleńczej intensywności oraz energetyczności muzyki po dosyć kanoniczne podejście do granych dźwięków. Dobrze zmarnowane pięć minut życia.

Wiktor Rykaczewski