DRUG CONTROL – s/t 7”

Straight & Alert records/ Coin Toss Records 2015

To będzie krótka recenzja tak jak krótka jest ta epka.

Drug Control to młoda kapela (powstali na początku 2014 roku) z San Diego która porusza się w klimacie old school straight edge hardcore. Długość każdego z zawartych na płytce utworów oscyluje w okolicach jednej minuty, więc nie ma czasu na kontemplację. Od pierwszych dźwięków aż do samego końca mamy do czynienia z szalonym i szybkim hardcorem w stylu wczesnego Agnostic Front i Youth of Today przeplatanego lekko oi-owymi zwolnieniami których nie powstydzili by się Negative Approach i Warzone. Wszystko zagrane jest z odpowiednim wyczuciem, energią i zadziornością. Słychać, że goście wiedzą co robią.

Ok, może taka muza trąci trochę sztampą i wtórnością, ale tu nie chodzi o ty by szukać nowych brzmień. Liczy się pasja i energia a tym kolesiom tego na pewno nie brakuje. Mnie tych pięciu krótkich petard słucha się doskonale i myślę, że jeśli lubicie Nowojorski hardcore z lat ’80 to spodoba się i wam. Warto zainteresować się tym zespołem, szczególnie, że goście zapowiadają już kolejną epkę.

[ENG]
Drug Control is a young old school straight edge hardcore band (founded in early 2014) hailing from San Diego. Each song is about one minute long, so there’s no time for contemplation here. From the first to the very last second you’re assaulted by furious and fast hardcore in the vein of 
early Agnostic Front and Youth Of Today infused with Oi!-like slower parts that Negative Approach and Warzone. The music maintains a sense of balance, energy and aggression. These guys definitely know what they’re doing. 
Yes, the music might be full of cliches, but this is not about inventing new things. It’s about passion and energy and these dudes don’t lack either of those things. I found these five blasting tunes to be highly enjoyable and I think if you’re fans of 80’s New York hardcore, you’ll enjoy them too. You should take notice of this band, especially that they’re planning a next ep release.
Wiktor Rykaczewski
English translation: Michał
[wp-review]