BRIGHT LIGHT – Mind and soul 7”
Elephant skin records 2014

„Mind and soul” to debiutancka epka tej pochodzącej ze śląska ekipy. Chłopaki grają hardcore, ale nie jakieś tam modne popłuczyny po Biohazard tylko rasowy, załogancki posi core. Wszystko na tej epce jest tak jak to wymyślili Chain of Strenght i Gorilla Biscuits lata temu a trochę później udoskonalili goście z Champion i The First Step.

Epka składa się z pięciu hardcore-owych strzałów, z których żaden nie trwa nawet dwóch minut. Wydawać by sie mogło, że przy tak krótkich utworach zespół zapieprza z prędkością światła lecz rzeczywistość jest inna. Chłopy dużo grają średnimi tempami, przy których każdy załogant z Silesia Attack Crew będzie biegał jak szalony od ściany do ściany. Musze przyznać, że kolesiom z Bright Light mimo niewielkich ram czasowych w których zamykają swoje kawałki udało się w nich całkiem sporo upchnąć. Są zmiany tempa, chórki, pojawiają się melodyjniejsze gitary przywodzące na myśl patenty z płyty „Substance” Bertayed a kawałki potrafią sie fajnie i klimatycznie rozpędzać.

Tekstowo jest dosyć sztampowo, nie ma miejsca na odstępstwa od gatunkowej prawilności. Są fałszywi przyjaciele, pozerzy dla których dziary i ciuchy to podstawa, wspierająca załoga oraz nawoływania do zrobienia czegoś dobrego ze swoim życiem. Zresztą sztampa i brak oryginalności to największa wada Bright Light, choć trzeba przyznać, że jest to cecha chyba wszystkich zespołów obracających się w klimacie youth crew. Mnie to jakoś bardzo nie przeszkadza – utwory są fajnie zagrane, zaaranżowane i bardzo dobrze się ich słucha. Ba, nawet z synem uskuteczniliśmy mały moszing po pokoju przy tej epce.
Wszystko jest tu na swoim miejscu i jeśli tylko jedynym uznawanym przez ciebie kolorem koszulek jest biały i uważasz, że w życiu nie ma nic lepszego niż skakanie ziomkom z załogi po głowach to na pewno spodoba ci się granie ślązaków z Bright Light. Jeśli jednak nie wykazujesz wymienionych wyżej cech i tak sprawdź tę epkę bo to po prostu fajny i solidny melodyjny hardcore.

Wiktor Rykaczewski